foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Bernese Mountain Dogs
Estonia - FCI - EKL - ESAKT
kennel Fortuneia

Fortuneia

The Future Belongs To Those Who Believe In The Beauty Of Their Dreams

10. oktoobril toimus Slovakkias järjekordne Maailma Võitja koertenäitus.
Näituse esimene mulje - ruumikitsikus oli masendav, eriti A1 hallis, kuhu berniringid olid pigistatud. Kui teised saalid ja ringid olid enam-vähem, siis kõik 3 berniringi olid kiilutud müügibokside saali keskele ning koertest üle ja ümber trügisid meeletud rahvamassid. Koti või jopega kohti "kinni hoida" ei saanud - nii kui keegi pingilt püsti tõusis, et näiteks sööma või wc-sse minna, visati ta asjad kusagile põrandale ja võeti koht ära. Samuti lükati ka puure minema ja võeti ära koerte kohad; ka neil, kes ringi läksid - et siis ringist jälle välja tulles polnudki neil enam kohta, kus olla ja oodata, kui nad just puuriga ei olnud või keegi neile kohta ei hoidnud. Tundus, et seetõttu jätsid paljud oma koerad ühte kohta ja enne ringi väljas ei käinud, sest nii palju ringis kakavaid koeri pole ma veel ühelgi näitusel näinud.
Koerad ringi ega ringist välja eriti hästi ei pääsenud, pidid ronima üle toolide, puuride ja pinkide. Täiesti ime, et keegi neist sellise takistusraja läbimise tõttu lonkama ei hakanud. Ring oli kaetud libeda sileda vaibaga ning nii väike, et hinnati koeri 5 kaupa. Aga see selleks - hakkama ju lõppkokkuvõttes saadi, kohtunikud olid asjalikud ja koerte keskmine tase üllatavalt hea.
Emersoni kohta ei olegi midagi öelda - ta lihtsalt eristub teistest oma oleku ja liikumise poolest nii tugevalt, et seal polegi kellelgi midagi konkureerida. Samal ajal kui teised jooksevad, Emerson sõna otseses mõttes "purjetab" sujuvalt ja majesteetlikult. Stokerybos oli väljas veel ühe päris huvitava noore isasega - Heino van't Stokerybos - sellel koeral tasub silma peal hoida. Nii palju kui kohtuniku kommentaarist ringi äärde kuulda oli, pidas ta teda alles "kutsikalikuks" ning seetõttu andis klassis alles kolmanda koha, kuid tegelikult oleks see koer võinud küll oma klassi võita (esines noorteklassis), kõik eeldused olid olemas. Emaste ringi nägin ainult pisteliselt; juuniorid, veteranid ja kutsikad olid kaugemal ja neid ei näinud.
Pühapäevase erinäituse tõu parim oli Funatic Taittinger. Erikaga juhtus selline lugu, et mitte kõik ei teadnud selle toimumisest - WW-näituse kodulehel selle kohta infot ei antud; info oli ainult Slovakkia berniklubi kodulehel ja kohalikus keeles, nii et minu kõrval istunud prantsuse kasvatajad olid laupäeval väga pettunud - sõida nii kaugele kohale ja ainult ühele näitusele, kui oleks teadnud, oleks osalenud ju mõlemal. Lisaks oli Bratislavas ka reedel veel kohalik CAC-näitus.
Üldkokkuvõttes sellises segaduses oma koeraga küll ei oleks tahtnud osaleda, sellised näitused on vist koeraomaniku õudusunenägu. Aga pealtvaatajana oli täitsa huvitav.  

VSP - Reisenshine Degli Antichi Mulini (händler on kasvataja Roberto Mrvcic kennelist Antichi Mulini; Šajni omanik Aurelia istub minu kõrval paremal :o) ; kohtunik Lisbeth Mach ja TP - Emerson van't Stokerybos (händler on kasvataja Ivan Delrue kennelist van't Stokerybos)


| riinajurgens @ gmail.com | © 2020 Fortuneia  | ewe.tamm @ hotmail.com |.