foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Bernese Mountain Dogs
Estonia - FCI - EKL - ESAKT
kennel Fortuneia

Fortuneia

The Future Belongs To Those Who Believe In The Beauty Of Their Dreams

18.12.2010 toimus Moskvas Venemaa Kennelliidu poolt korraldatud slaavipäraselt suurejooneline aastalõpuüritus - tshempionite galashow Zolotoi Osheinik 2010. Näitusel said osaleda ainult kas JCH või CH tiitlitega koerad ning registreerus kokku üle 1000 koera. Tshempionishowl serte ei jagatud ning hindamisklasse oli vaid kaks - alla 2 aastastel koertel juuniortshempioniklass ning üle 2 aastastel koertel tshempioniklass. Näitusel oli 5 ringi ja 7 all-rounder kohtunikku (Monique van Brempt Belgiast, Zlatko Kralijk Horvaatiast, Rita Kadike Lätist, Salvatore Tripoli Itaaliast, Anatoli Zhuk Valgevenest, Denis Kuzelj Bulgaariast ning Marina Gerasimova Venemaalt). Enne hindamise algust võtsid kohtunikud loosi, kes millises ringis milliseid tõuge hindama hakkab - ette teada ei olnud midagi. Klasside võitjad said tiitli 'Parim juuniorkoer 2010' või 'Parim koer 2010' ning tõu parim koer läks edasi võistlema näituse parima koera tiitlile ja muudele auhindadele.

Näitusel osales ka Fortuneia Fort Knox, kes saavutas juuniorides võidu ning tiitli 'Parim juuniorkoer 2010' :) Üle 2 aastaste tshempionide klassi võitis Sennenhund Rossii Djames Bond, kes sai tiitli 'Parim koer 2010' ning valiti ka tõu parimaks.

Näituse peaauhinnaks oli sõiduauto Citroen Picasso ning 585-prooviga kuldplaatidega kaetud kaelarihm, mille võitis samojeedi koer; teisele kohale tuli saksa lambakoer. Autovõtmed andis võitjale üle Vene asepeaminister Sergei Ivanov.

Fortuneia Fort Knox -         Peaauhinna Citroeni võtmed annab                   Kostüümikonkursi võitja
'Parim juuniorkoer 2010'     samojeedile üle asepeaminister Sergei Ivanov

Hindamise objektiivsuse tagamine oli huvitavalt lahendatud. Best in Show'd hindas korraga 6 kohtunikku, kes istusid vaheseintega eraldatud kohtadel üksteist nägemata. Koerad loositi hindamiseks paaridesse ning astusid hindamisele kas rohelisel või punasel vaibal. Kohtunikel olid kasutada rohelised ja punased lipud ning nad pidid tõstma üles seda värvi lipu, kummal vaibal koer neile rohkem meeldis. Koer, kes sai kuuelt kohtunikult rohkem poolthääli, sai edasi järgmisesse vooru, kus loositi järgmised paarid ning kordus taas rohelise/punase voor. Kui mõlemad koerad paaris said võrdse koguse poolthääli, läksid mõlemad järgmisesse vooru edasi.

Lisaks toimusid ka aasta parima kasvatajaklassi ning aasta parima aretuskoera valimised ning meelelahutuslik kostüümishow. Kostüümikonkurssi hindasid vene tuntumate moemajade disainerid.

 


| riinajurgens @ gmail.com | © 2020 Fortuneia  | ewe.tamm @ hotmail.com |.