foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Bernese Mountain Dogs
Estonia - FCI - EKL - ESAKT
kennel Fortuneia

Fortuneia

The Future Belongs To Those Who Believe In The Beauty Of Their Dreams

30. septembril algas Sloveenia väikelinnas Celjes neli päeva kestev 'Euroopa Võitja' koertenäitus. FCI teine rühm võistles kohe avapäeval. Berne hindasid kohtunikud Espen Engh (emased) Norrast ning Svend Lovenkjaer (isased) Taanist. Hindamisel olid need kohtunikud oluliselt rangemad kui eelmise päeva 'Euroberneri' erinäituse kohtunikud ning SP-hinnet väga heldelt ei jaganud.

Osales 135 berni, neist 75 isast ning 60 emast. Tõu parim oli taas juuniorisane GhostRider from Orsina's Land (pole sugugi paha saavutus elu teise näituse kohta  ). Parim täiskasvanud isane ja CACIBi võitja oli Odysseus, kes kasvanud Rootsis, kuid hetkel on kuueks kuuks rendil Itaalias Starry Town kennelis. Res-CACIBi võitis paari aasta taguse Budapestis toimunud Euroopa Võitja näituse TP - El Cid z Ochoze. Emaste CACIBi võitis High Oaks Morwenna, kes oli ka VSP. Emaste res-CACIBi võitis Tiffany Solitaire ning parim juunioremane oli Conte Veneto Hattie Ella.

Kuna emased ja isased olid erinevates ringides, tuli pealtvaatajana teha valik, kumb ring on huvitavam :) Nagu ikka, vaatasin tähelepanelikumalt isaseid, ning kui isastes parajasti midagi põnevat ei toimunud, siis silmanurgast ka emaseid.

Allolevas fotogaleriis on esimesel pildil emaste CACIBiring (High Oaks Morwenna - CACIB, Tiffany Solitaire - res-CACIB, Vogue z Deikowej Doliny) ning teisel fotol parim emane (High Oaks Morwenna); seejärel on fotodel isaste noorte-, ava- ning tshempioniklass, ning viimasel fotol TP bern - Ghostrider From Orsina's Land koos kasvataja Darja Kozhamelji ning kohtunik Svend Lovenkjaeriga.

Allpool on videol kogu isaste tshempioniklass avaliikumisel:

Üks minu pikaaegsetest lemmikutest - Xander's Hill Harlequin Scooby Doo (tshempionklassis hinne SP, kuid ilma paigutuseta), kellel on minu silmis peale saba asetuse kõik ideaalilähedane:

Ning järgmine video on juba shortlistis ringi jäänud tshempioniklassi isastest - kas pole võrratu vaatepilt? Odysseus, El Cid z Ochoze, Ponzio Anicio Meropio Degli Orsi Di Berna, Hermangruver, Conte Veneto Fenix, Xander's Hill Harlequin Scooby Doo ja ...(?)

Isaste CACIBi ring (osalevad klassivõitjad - Yuliy Tsezar iz Bolshogo Doma, Sennenhund Rossii Filimon, Odysseus):

Emaste CACIBi ring (osalevad klassivõitjad Astra Apriori z Deikowej Doliny, Tiffany Solitaire, High Oaks Morwenna):

Tõu parima valiku ringis osalesid tõu parim juunior (GhostRider from Orsina's Land), CACIBi saanud isane (Odysseus) ja CACIBi saanud emane (High Oaks Morwenna), ning tõu parim veteran (Pepenero del Sacro Fiume).

Kohtunik nuputas ja nuputas oma mitu minutit, kes siis on täna see 'kõige-kõige'. Ning välja nuputas! :)

 

Tõu parim beebi oli Charming Bear Uriel (kelle isaks on Fortuneia Fort Knox). Kui selline tiitel oleks olemas, võiks Uriel olla uhkusega "Euroopa Beebivõitja 2010"  . VSP-beebi oli Indiana Jones Iago del Sacro Fiume Itaaliast. Urielil läks väga hästi ka lõppvõistlustel päeva parima beebi valimisel, kus ta valiti kõigi esimesel päeval võistelnud tõugude beebide seast 6 parima sekka! Kui arvestada, et see oli nii kutsikal kui ka händleril teine näitus elus (esimene oli päev varem), ei saagi ilmselt enamat tahta, sest bestil esikolmikusse tulnud kutsikad olid kõik profihändleritega :)

Siin videol on Uriel emaste beebide ringis (kohtunik ütleb omanikule: See kutsikas on tõeliselt-tõeliselt hea, ning kui sa teda just ise oskamatu händlerlusega ära ei riku, ootab teda ees paljutõotav tulevik  ):

Charming Bear Uriel ning Indiana Jones Iago Del Sacro Fiume tõu parima beebi valimisel:

Charming Bear Uriel päeva beebide bestil shortlistis 6 parima seas, kohtunik Elina Tan-Hietalahti Soomest:

Kõik bernide tulemused ilmuvad peatselt SIIA.

Kasvataja Darja Kozhameljile ning kennelile from Orsina's Land oli see näitus tõeliselt edukas, kuna võitudele tõuringis järgnes veelgi võrratum edu lõppvõistlustel - päeva bestil oli GhostRider 'päeva parim juunior'-2 ning kasvatajaklass from Orsina's Land päeva parim kasvataja, minnes edasi finaali pühapäevasele BIS-ile.


| riinajurgens @ gmail.com | © 2022 Fortuneia  | ewe.tamm @ hotmail.com |.